Že jsou dějiny nuda? S naší akční maminkou rozhodně ne! Novinářka Michaela Vetešková čerpá v příbězích pro děti ze skutečných rozhlasových reportáží. V 11 pohádkových vyprávěních vysvětluje dětem poutavě a srozumitelně naše moderní dějiny od založení Československa v roce 1918 po jeho rozdělení v roce 1992.
Vysvětlovníček pak dětem osvětluje historická fakta a osobnost včetně prezidentů Tomáše G. Masaryka, Klementa Gottwalda i Václava Havla.
Toto rozšířené vydání knihy Jak maminka vyprávěla o 20. století vychází k třicátému výročí sametové revoluce.
Náš komentář:
Tyto pohádkové reportáže jsou nápadité a dané historické události jsou popsané takovým způsobem, že historie z toho vyjde jako něco, co rozhodně nenudí.
Až budete s dětmi v Praze, podle vlastní zkušenosti vím, že děti páternoster fascinuje a chtějí se projet. V Praze ho najdete na několika úřadech a ministerstvech, mimo jiné i v budově Českého rozhlasu. Michaela Vetešková - rozhlasová novinářka, autorka pohádek a divadelních her vám v úvodu knížky vzkazuje: Přeji vám, aby vám tyto "malé pohádky o velkých českých dějinách" bavily jako jízda oběžným výtahem.
Pokud by si děti chtěly samy vyzkoušet být novinářem, doporučuji si objednat i Příručku malého novináře.
Podobné publikace o naší historii:
Můj stát. Putování za českými patrony - Martin Velíšek
Můj stát. Putování s českým lvem za sedmi státními symboly - Martin Velíšek
Můj stát. Putování za českými prezidenty - Martin Velíšek
Kdo z vás tuto knížku četl? Líbila se vám/nelíbila?